5 V 2024 r.

Krzywa Wieś, 2024 – 05 – 5

1. Pan Jezus wybiera i powołuje każdą i każdego z nas do bycia Jego uczniem, a jednocześnie świadkiem Jego nieskończonej miłości. Przez wzajemną miłość, którą będziemy sobie okazywać, najlepiej i najpełniej wypełnimy to zadanie, to przykazanie. Razem z Maryją chcemy prosić Pana o siły do realizacji tej misji, dlatego zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy każdego dnia po wieczornej Eucharystii. Dziś Uroczystość I Komunii św. i Biały Tydzień wraz z dziećmi z klasy Trzeciej.

1. W tym szóstym tygodniu Wielkanocy zanosimy swoje błaganie do Boga o dobre urodzaje i kraje głodujące. Ta intencja towarzyszyć nam będzie podczas nabożeństw majowych: razem z Maryją będziemy prosić Dobrego Boga, by błogosławił ludzkim wysiłkom, aby one przyniosły obfity plon i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.

1. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w środę, 8 maja, w przypadającą tego dnia uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

1. W najbliższą niedzielę uroczystość rocznicy I Komunii św. dla klasy IV. Zachęcam dzieci i rodziny do spowiedzi przed niedzielą w dowolnie wybranym terminie przed każdą Mszą św. w tygodniu.

1. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. I jak już wspomnieliśmy, jest to też święto naszych młodszych Parafian – dzień Rocznicy I Komunii Świętej. (W najbliższy piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego: zapraszamy do wspólnej modlitwy o wylanie darów Bożego Ducha, którą połączymy z codzienną modlitwą maryjną).

1. Składamy najserdeczniejsze życzenia Solenizantom i Jubilatom tygodnia. Zmarłych Parafian polecamy Bożemu miłosierdziu.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W poniedziałek, 6 maja – św. św. Apostołowie Filip i Jakub: Filip to ten, który do Jezusa przyprowadził Natanaela (Bartłomieja) i prosił Mistrza, by pokazał mu Ojca. Jakub zwany Młodszym to aktywny uczestnik tak zwanego Soboru Jerozolimskiego i przewodniczący gminy chrześcijańskiej w Jerozolimie, któremu przypisuje się autorstwo jednego z nowotestamentalnych listów.

W środę, 8 maja – św. Stanisław, biskup i męczennik, główny patron naszej ojczyzny, który stanął w obronie królewskich poddanych i nie wahał się upomnieć króla Bolesława Śmiałego.

pon     7.00 +Jan Sądej (27)
18.00 +Stefan Mendyk
wt        7.00 +Maria Mul (od wnuczki Marty z rodziną)
18.00 +Jan Sądej (28)
śr        7.00 +Jan Sądej (29)
18.00 +Marian i Agnieszka Bednarz (od córki)
czw     7.00 +Jan Sądej (30)
18.00 +Bolesław Walicki (od córki Eweliny)
pt        7.00 +Stanisław, Danuta Mieczysław i Zbigniew (w r. śmierci Stanisława)
18.00 +Tadeusz Sądej
sob      7.00 +Zofia Sądej (od Jana i Agnieszki Witkowskich)
18.00 +Adam Bąk
niedziela, 12 maja
8.00 +Zofia i Józef Piróg (i zmarli z rodziny)
11.00 Dziękczynna w rocznice I Komunii św.