6 VI 20121 r.

Krzywa Wieś, 2021 – 06 –  6

1. Eucharystia niedzielna jest dla każdego z nas źródłem i centrum życia duchowego. Bóg powierza nam siebie w drodze do nieba, jest pokarmem, który daje życie. Bądźmy wdzięczni, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki, że nigdy o nas nie zapomina i stale czuwa nad nami.

1. Dziś obchodzimy Dzień Dziękczynienia. Prawdziwym wotum jest Polska wdzięczna Bogu za odzyskaną wolność. Idea Dnia Dziękczynienia jest kontynuacją historycznej inicjatywy Sejmu Czteroletniego z 1792 r.

1. Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Codziennie o 18.00 nabożeństwo czerwcowe z procesją.

1. W piątek 11 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte o godz.8.00 i 18.00 Odpust w Kamieniu, suma o godz. 11.00. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.

1. W sobotę wspomnimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Na wieczorną Mszę Świętą zapraszamy wszystkich pielęgnujących nabożeństwo wynagradzające pięciu pierwszych sobót miesiąca.

1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zatroszczyli się o oprawę uroczystości Bożego Ciała: grupom przygotowującym ołtarze, dzieciom pierwszokomunijnym i obchodzącym rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, szczególnie ich rodzicom, liturgicznej służbie ołtarza, a przede wszystkim wam, drodzy, za przystrojone domy i mieszkania, które są wyrazem naszej wiary i miłości do Boga, który żyje dla nas w Najświętszym Sakramencie.

1. Krajowe Duszpasterstwo Nauczycieli (www.duszpasterstwonauczycieli.pl) zaprasza wszystkich nauczycieli i wychowawców w dniach 1-2 lipca 2021 r. do duchowej łączności za pośrednictwem Telewizji TRWAM z Kaplicą Cudownego Obrazu Matki Boskiej na Jasnej Górze w ramach 84. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górępt. „Ducha nie gaście!”.
    PROGRAM DUCHOWEJ PIELGRZYMKI: 1 VII (czwartek) o 21.00 Apel Jasnogórski w Kaplicy; 2 VII (piątek) o 13.30 transmisja z Kaplicy Mszy św. w intencji nauczycieli pod przewodnictwem bpa Piotra Turzyńskiego.

1. W tym tygodniu patronuje nam:

– we wtorek 8 czerwca – św. Jadwiga Królowa (1374-1399), oddana narodowi polskiemu i litewskiemu.

1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli

pon 18.00 Błagalna  o zdrowie dla Beaty Kołodziej od KGW Krzywa Wieś
    wt     18.00         +Rozalia i Wojciech Piróg
    śr      18.00         +Janina Iskra (od syna Władysława z rodziną)