7 I 2024 r

Krzywa Wieś, 2023 – 12 –

1. Dzisiejsze święto to również święto Epifanii Boga, bowiem jest to uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Pana Jezusa. Wydarzenia nad Jordanem to także zapowiedź naszego chrztu, podczas którego każdy z nas stał się umiłowanym dzieckiem Boga. Na początku dzisiejszych Mszy błogosławimy wodę, by przypomnieć sobie moment naszego chrztu, uświadomić sobie jego wartość i znaczenie.

1. Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. My jednak przedłużymy okres śpiewana kolęd, zgodnie z dawną polską tradycją, do święta Ofiarowania Pańskiego. Będą one się pojawiać w „repertuarze” naszych śpiewów podczas liturgii. Do tego święta pozostawimy również w naszej świątyni bożonarodzeniową szopkę.

1. W środę po Eucharystii zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

1. Dzisiaj o 15.00 opłatek dla Grup Duszpasterskich z naszej parafii. Serdecznie zapraszam. Przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca stycznia. Adorujemy Najśw. Sakrament, składka na potrzeby WSD a po sumie zmiana Tajemnic Różańcowych.

1. W sobotę po Mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji Ojczyzny. Zakończenie o 21.00 Apelem Jasnogórskim.

1. 10 stycznia w Gminnym Ośrodku Zdrowia (środa) od godz. 8.00 odbędą się badania USG Doppler Color przepływów i drożności żył i tętnic.

1. W ostatnim tygodniu Pan powoła do wieczności śp. Jana Głuszaka. Po sumie ma być różaniec w jego intencji. Polecajmy go Miłosiernemu Bogu w naszych modlitwach.

1. Przekazujemy dla wszystkich świętujących w tym tygodniu urodziny i imieniny najserdeczniejsze życzenia.

Pon     7.00           +Janina Drzymała (od Krystyny i Ryszarda)
17.00           +Józef Śmigaj (od Władysława i Genowefy Kolano)

Wt       7.00           +Mieczysław Wilk (od Marka Skiby z rodziną)
17.00           O zdrowie dla Jana
Śr        7.00           +Emilia Kasprowicz (od wnuczka Grzegorza)
17.00           Za zmarłych z rodzin Krasoniów i Lenartów
Czw     7.00           +Piotr Sączawa (od Bernadety i Adama Klimek)
17.00           +Józef Śmigaj (od żony)
Pt        7.00           +Zbigniew Piróg (od Rady Nadzorczej BS Kamień)
17.00           +Anna Partyka (od Marty i Bogdana Sączowów)
Sob     7.00           +Janina Sądej (od Katarzyny i Kazimierza Chamot)
17.00           +Katarzyna Klimek (11 r. śmierci)
niedziela, 14 stycznia 2024 r.
8.00          +Jan Ruszak (9 r. śmierci)
11.00          O szczęśliwe rozwiązanie dla Eweliny