7 III 2021 r.

Krzywa Wieś, 2021 – 03 – 7

1. Czas Wielkiego Postu to czas naszej metanoi, która oznacza przemianę życia, podjęcie nowych wyzwań, pracę nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. Aby je usłyszeć, trzeba się zatrzymać, wyciszyć, skierować uwagę serca na Boga. Jest wiele spraw ważnych, lecz nie zaniedbajmy tego, co naprawdę istotne. Niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu, składka na potrzeby WSD i diecezji. O godz. 15.00 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym a po nich zmiana Tajemnic różańcowych.

1. Przez cały marzec św. Józefowi, opiekunowi Świętej Rodziny polecamy sprawy naszych rodzin.

1. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz.17.00. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.00 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym i procesją.

1. W sobotę przypadnie 8. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem miłości do Głowy Kościoła powszechnego.

1. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i jej utrzymanie. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem. Oraz za wsparcie do puszek na cele ofiar kataklizmów i na cele misyjne.

1. We wtorek, 9 marca br. o godz. 20.55 w TVP 1 będzie można obejrzeć film o Prymasie Stefanie kard. Wyszyńskim zatytułowany „Jako w niebie, tak i w Komańczy”. Film został zrealizowany przez podkarpacką Telewizję Obiektyw. Druga emisja filmu będzie miała miejsce w niedzielę, 14 marca br. o godz. 10 również na antenie TVP 1.

1. W parafii św. Józefa w Rzeszowie-Zwięczycy grupa Mężczyzn św. Józefa organizuje spotkanie ze znanym rekolekcjonistą o. dr Ksawerym Knotzem OFMCap. Spotkanie odbędzie się 16.03. o godzinie 20.00 i będzie transmitowane w Internecie. Będzie możliwość oglądania transmisji na żywo pod linkiem: https://youtu.be/5XTl_MjUq44. Szczegóły znajdują się na plakacie.

1. W przyszłą niedzielę gościć będziemy przedstawicieli Fundacji Orla Straż. W czasie każdej Mszy św. dadzą świadectwo o losie ofiar terroryzmu na Bliskim Wschodzie oraz możliwości niesienia im pomocy. Po każdej mszy będzie możliwość wsparcia ich działań ofiarą do puszek.

Codziennie o godz. 8.00 gregorianka w int śp. Wandy Sączawa
pon   17.00 +Czesława Sądej (od swatów z rodziną)
wt      17.00 O Boże błogosławieństwo dla Kasi Cisek (od babci)
śr      17.00 +Katarzyna, Józef, Franciszek i Władysław Krasoń