7 IV 2024 r.

Krzywa Wieś, 2024 – 04 – 7

1. Dzisiejsza niedziela ma wiele przydomków: przewodnia, biała, Miłosierdzia Bożego… O ten ostatni tytuł prosił sam Pan Jezus za pośrednictwem Świętej Siostry Faustyny. Od ponad dziesięciu lat tą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Chcemy uwielbiać nieskończone Boże miłosierdzie, a jednocześnie podjąć refleksję, czy sami jesteśmy miłosierni… Zapraszamy wszystkich chętnych do zaangażowania się w działalność naszego parafialnego CARITASU. Składka z dzisiejszej Niedzieli w całości na potrzeby CARITAS.

1. Z racji przeżywanych w ostatnim czasie wielkich dni Wielkiego Tygodnia i oktawy wielkanocnej jutro przypada przeniesiona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Podczas wieczornej Eucharystii będzie można zaangażować się w Dzieło Adopcji przez zobowiązanie, że podejmie się modlitwy w intencji nienarodzonego dziecka i jego rodziców. Składane ofiary na tacę w tym dniu przeznaczymy na Fundusz Obrony Życia.

1. W poniedziałek 8 kwietnia 2024 r. odbędzie się pochówek dzieci nienarodzonych. Rozpoczęcie Mszą św. w kaplicy na cmentarzu Wilkowyja o godz. 17:00. W niedzielę 7 kwietnia o godz. 18:30 w sanktuarium MB Rzeszowskiej odbędzie się wieczór modlitwy (Msza św. i Droga Światła) dla osób cierpiących po starcie dziecka organizowany przez Diakonię Życia.

1. W sobotę 13 kwietnia adoracja Najśw. Sakramentu do 21.00.
  2. W przyszłą niedzielę, która będzie przeżywana jako Niedziela Biblijna, rozpoczniemy Tydzień Biblijny. W tym szczególnym Tygodniu, ale nie tylko, zachęcamy wszystkich Parafian do wzięcia Pisma Świętego, jego czytania i medytowania.

1. Z okazji setnej rocznicy śmierci św. Józefa Sebastiana Pelczara w sobotę, 13 kwietnia 2024 r. w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie odbędzie się konferencja naukowa dedykowana osobie i nauczaniu Świętego. Rozpoczęcie konferencji o godz. 9.00 celebracją Mszy św. w kaplicy seminaryjnej. Przewidywane zakończenie około godz. 12.30.

1. Kończy się oktawa najważniejszych świąt chrześcijańskich – świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim Parafianom, szczególnie tym, którzy w rozpoczynającym się tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości, pragniemy przekazać nasze pozdrowienie w Panu, aby radość paschalna nieustannie trwała w Was, w Waszych rodzinach i domach…

pon   18.00         W int. Bogu wiadomej
wt     18.00         +Jan i Władysława Kata i zmarli z rodz. Katów
śr        7.00         +Jan Sądej (rozp. Gregorianki)