7 V 2023 r.

Krzywa Wieś, 2023 – 05 – 7

1. Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym. Umocnieni Bożymi darami będziemy wkraczać w nowe wyzwania kolejnego tygodnia i dawać świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Pana.

1. Jutro, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Będziemy wzywać jego orędownictwa i wypraszać Bożą pomoc dla naszej ojczyzny. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00 i 18.00.

1. Dzisiaj niedziela miesięcznej Adoracji Najśw. Sakramentu, zmiana tajemnic różańcowych a składka na potrzeby WSD i diecezji.

1. Nabożeństwa majowe w naszej świątyni codziennie po mszy św. o godz. 18.00. Zapraszam na wspólną modlitwę, aby uwielbiać Matkę Zbawiciela śpiewem Litanii loretańskiej.

1. W sobotę, 13 maja, w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską. Tego dnia przypada także 42. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. Serdecznie zapraszam na wspólną modlitwę do Matki Najświętszej czasie Mszy i Majówki.

1. W dniu wczorajszym zmarła śp. Anna Partyka. Módlmy się o spokój Jej duszy.

1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki Maryi – Wspomożycielki Wiernych.
    pon 7.00                  W intencji dzieci i rodzin z okazji Chrztu św.
    18.00                  +Stanisław Piróg (w dniu Imienin)
    wt       7.00                   +Janina Sądej (od Józefa i Wiesławy Mączka)
    18.00                   +Stanisław Wojnowska, Czesława Naróg, Franciszek
    Dzierlat  (od siostry Marii)