7 VII 2024 r.

Krzywa Wieś, 2024 – 07 – 7

1. „Do Ciebie, Boże, wznoszę moje oczy” – refren psalmu responsoryjnego pięknie opisuje każde nasze spotkanie z Panem. Zróbmy wszystko, co w naszej mocy, aby w czasie wolnym od pracy i nauki nie zaniedbywać relacji z Bogiem; pamiętajmy o powiedzeniu, że nie ma wakacji od Pana Boga.

1. Uniwersytet Rzeszowski zaprasza do studiowania na kierunku „nauki o rodzinie”.

1. Wakacyjne miesiące to także czas wytężonej pracy na polach. Wypraszajmy u Boga dar sprzyjającej pogody na czas żniw oraz obfite plony.

1. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. (…). W przypadające w czwartek święto Świętego Benedykta zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji naszego kontynentu, a w sobotę.

1. Niech czas wakacyjnego wypoczynku będzie dla wszystkich czasem bezpiecznym, pogodnym i radosnym. Nie zapominajmy w tym czasie o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiamy wszystkich, którzy wypoczywają w naszej parafii. Naszą życzliwość kierujemy również wobec wszystkich, którzy w tym tygodniu świętować będą swoje imieniny czy urodziny. A zmarłych Parafian polecamy dobroci i miłosierdziu Boga.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

Dzisiaj, w niedzielę, 7 lipca – bł. Rodzina Ulmów: Wiktoria i Józef oraz siódemka ich dzieci, Miłosierni Samarytanie z Markowej, którzy zginęli, ponieważ chcieli ocalić swoich sąsiadów i przyjaciół żydowskiego pochodzenia].

W poniedziałek, 8 lipca – św. Jan z Dukli, najpierw pustelnik, a potem franciszkański kapłan, który zasłynął jako wybitny spowiednik i kaznodzieja.

W czwartek, 11 lipca – św. Benedykt z Nursji, opat i patron Europy, autor słynnej „Reguły”, uważany za duchowego ojca wszystkich mnichów Kościoła zachodniego.

W piątek, 12 lipca – św. Bruno Bonifacy z Kwerfurtu, biskup i męczennik, autor żywota św. Wojciecha i Pięciu Braci Męczenników, przyjaciel Polski, energicznie występujący w jej obronie wobec cesarza Henryka II.

W sobotę, 13 lipca – św. św. Pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt, którzy jako drogę swojego uświęcenia obrali surowe życie w odosobnieniu i liczne praktyki ascetyczne.

Pon     7.00 +Janina (9)
18.00 +Zofia Olszowy

Wt       7.00 +Janina (10)
18.00 +Czesława i Kazimierz Naróg (6 r. śmierci Czesławy)

Śr      18.00 +Janina (11)

Czw   18.00 +Janina (12)

Pt      18.00 +Janina (13)

Sob   18.00 1.  +Janina (14)
2.  +Katarzyna, Józef, Franciszka, Mieczysław, Maria i Helena Krasoń

Niedziela, 12 lipca 2024 r.

8.00          +Agnieszka Walicka i zmarli z rodziny.
11.00          1.   +Stanisław Grochala (2 r. śmierci)
2.  +Janina (15)