7 VIII 2022 r

Krzywa Wieś, 2022 – 08 – 7

1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, dziewiętnasta niedziela w roku liturgicznym. Modlimy się wspólnie, aby Bóg umocnił w naszych sercach ducha przybranych dzieci, abyśmy mogli osiągnąć obiecane dziedzictwo (kolekta mszalna). Niech nasze dobre pragnienia wspomaga także orędownictwo Maryi, która w różnych sanktuariach gromadzi rzesze pielgrzymów.

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Z tej racji wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszach Świętych, po sumie zmiana tajemnic różańcowych a składka na potrzeby WSD i diecezji.

1. Wyruszyła 45. Piesza Pielgrzymka z Rzeszowa na Jasną Górę. Zachęcamy wiernych do duchowej łączności

z pielgrzymami. Relacje z pielgrzymki codziennie będzie przekazywać katolickie radio „Via”. Szczegółowe

informacje można znaleźć na stronie internetowej: www.pielgrzymka.rzeszow.pl

1. W niedzielę, 7 sierpnia o godz. 20.00 w katedrze rzeszowskiej odbędzie się kolejny koncert w ramach

Podkarpackiego Festiwalu Organowego. Przy organach zasiądzie dyrektor artystyczny festiwalu – prof. Marek

Stefański. Koncert będzie połączony z promocją płyty „Organy Katedry Rzeszowskiej”. Wstęp wolny.

– poniedziałek, 8 sierpnia – Święty Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel zakonu dominikańskiego;

– wtorek, 9 sierpnia – Święta Teresa Benedykta od Krzyża (1891- 1942 ), dziewica i męczennica, patronka Europy zamordowana w Auschwitz;

– środa, 10 sierpnia – Święty Wawrzyniec (III w.), diakon i męczennik;

– czwartek, 11 sierpnia – Święta Klara (1194-1253), dziewica, założycielka zgromadzenia klarysek.

1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej.

1. W przyszła niedziele Uroczystość odpustowa w naszej parafii. Główna Msza św. o godz. 11.00. Celebruje ja ks. Wincenty Kolbusz proboszcz z Łowiska.

codziennie gregorianka w int. śp. Zofii Rurak o godz. 18.00, w środę o godz. 7.00
pon     7.00 O Boże blog. i łaskę zdrowia dla Zofii
18.00 O Boże błogosławieństwo dla dziecka i rodziny (chrzest)
+Zofia (22)