9 V 2021 r

Krzywa Wieś, 2021 – 05 – 9

1. Świętowanie niedzieli to świętowanie obecności Jezusa Zmartwychwstałego wśród nas. Oddał życie, aby nas zbawić, abyśmy mieli życie. Jego ofiara wymaga naszej odpowiedzi, dlatego zachęcajmy się nawzajem do autentycznego życia wiarą na co dzień. Tak żyły pierwsze wspólnoty. Trwajmy w radości Wielkiej Nocy.

1. Przez cały maj codziennie nabożeństwo majowe. Od dziś do środy przypadają tzw. Dni Krzyżowe. Modlimy się o urodzaje i za kraje głodujące. W tym roku jeszcze będą one bez tradycyjnej procesji nadzieją na kolejny dobry rok kiedy będzie ona możliwa.

1. W najbliższy czwartek, 13 maja, wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i kolejna rocznica zamachu na Jana Pawła II w 1981 r.

1. W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, by w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Zachęcamy do modlitwy w intencji młodzieży, która przygotowuje przyjęła sakrament bierzmowania.

1. W sobotę, 15 maja br., 12 alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie przyjmie święcenia diakonatu. Uroczystość będzie miała miejsce w Sanktuarium Matki Bożej Wniebowziętej w Lipinkach o godz. 10 pod przewodnictwem Biskupa Edwarda Białogłowskiego. W naszych modlitwach polecajmy Bogu tych kandydatów do święceń. Prośmy Pana także o nowe powołania do kapłaństwa, zwłaszcza z naszej diecezji.

1. Instytut Teologiczno-Pastoralny im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie przyjmuje zapisy wszystkich osób chętnych na kurs dla fotografów i kamerzystów liturgicznych, który odbędzie się w dniach 11-14 maja 2021 rokuw sali D2.2. Rozpoczęcie we wtorek 11 maja 2021 roku o godzinie 16.00. Dodatkowe informacje można uzyskać w sekretariacie Instytutu Teologiczno-Pastoralnego w Rzeszowie, tel. 17/ 871-24-03 lub mailowo: instyjsp@rzeszow.opoka.org.pl.

1. W tym tygodniu patronuje nam:

– w piątek 14 maja – św. Maciej, apostoł, wybrany przez apostołów do ich grona, zajął miejsce Judasza.

1. Składka z przyszłej niedzieli (16 maja) jest przeznaczona na działalność naszej diecezjalnej rozgłośni – Katolickiego Radia VIA.

pon   +Stanisław Partyka (w 1 r. śmierci od syna Zbigniewa)
wt      +Adama Bąk (12 r. śmierci)
śr      Z Róży Heleny Dudzik
czw    +Michalina Gliniak (11 r. śmierci od chrześnicy)