9 X 2022 r.

Krzywa Wieś, 2022 – 10 – 9

Ogłoszenia Parafialne
(do użytku wewnętrznego)

 

  1. Dziś dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku kościelnego. We wspólnocie ludu Bożego modlimy się, aby dobry Bóg pobudzał nas swoją łaską do pełnienia dobrych uczynków (kolekta mszalna). Niech udział w Eucharystii będzie dla nas pomocą w wypełnianiu tego zadania. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie do świątyni na nabożeństwo różańcowe na godz. 17.00.

 

  1. We czwartek, 13 października – Błogosławionego Honorata Koźmińskiego (1829-1916), prezbiter z Zakonu Kapucynów, gorliwy duszpasterz, założyciel wielu wspólnot zakonnych;

 

  1. W piątek, 14 października, będziemy obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. Wyraźmy naszą wdzięczności wobec nauczycieli, wychowawców i katechetów za trud ich pracy i wysiłek włożony w wychowanie młodego pokolenia. W czasie nabożeństwa różańcowego będziemy modlić się za wszystkich nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz pracowników oświaty.

 

  1. W sobotę, 15 października, przypada w kalendarzu liturgicznym wspomnienie Świętej Teresy od Dzieciątka Jezusa. Ten dzień obchodzony jest także jako Dzień Dziecka Utraconego, który po raz pierwszy obchodzono w USA w 1988 roku. Będziemy wspierać naszą modlitwą wszystkich rodziców, którzy utracili dzieci jeszcze przed narodzeniem.

 

  1. W najbliższą niedzielę, 16 października, przypada rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tego dnia będziemy obchodzili kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.

 

  1. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, światła Ducha Świętego w codziennych wyborach oraz opieki Matki Najświętszej.

 

  1. W piątek odszedł do wieczność Zbigniew Stec. Pogrzeb będzie dzisiaj o godz. 14.00 Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

 

  1. Rodzina Rodzinie. Caritas obejmuje najbardziej potrzebujące rodziny z Ukrainy pomocą materialna, szczegóły w najbliższym czasie.

 

  1. W tym tygodniu codziennie będzie można nabywać za dobrowolne datki do puszki książki religijne i historyczne w przedsionku kościoła.

 

Intencje Mszy św.

Gregorianka w intencji śp. Janiny Iskra codziennie o godz. 7.00. Zakończenie w sobotę.
pon   17.00 W intencji sióstr z Róży Ewy Przybysz
wt      17.00 O zdrowie dla brata
śr       17.00 +Tadeusz Wilk (od chrześnicy Katarzyny Grzegorczyk z rodziną)
czw    17.00 +Maria Sądej (od rodziny Surdyków)
pt      17.00 +Józef i Katarzyna Krasoń
sob    17.00 +Zofia Kusiak (1 r. śmierci)
niedziela, 16 października
8.00 +Maria i Stanisław Rębisz (od KGW Krzywa Wieś)
11.00 O Boże błogosławieństwo w nowym domu

 

 

 

 

 Powrót