9 IV 2023

Krzywa Wieś, 2023 – 04 – 9

Ogłoszenia Parafialne
(do użytku wewnętrznego)

 

  1. Dziś uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Bóg w swojej wielkiej miłości nie zostawił nas samych, ale w Jezusie Chrystusie ofiarował nam nowe życie. Niech wielkanocna radość płynąca ze zmartwychwstania Pana będzie udziałem nas wszystkich. Niech Zwycięzca śmierci, piekła i szatana umacnia wiarę, nadzieję i miłość w naszych rodzinach i społecznościach, wspomaga na drogach codzienności oraz oświeca blaskiem swojej prawdy.

 

  1. Serdeczne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego oraz dekoracji w naszej świątyni. Za wszelką pomoc i okazane dobro niech Bóg wynagrodzi wam swoją łaską.

 

  1. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego w liturgii została rozszerzona o oktawę. Jutro poniedziałek w oktawie Wielkanocy – drugi dzień naszego świętowania. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane według porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na katolickie uczelnie. Za wszystkiego ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

 

  1. W piątek 14 kwietnia przypada Święto Chrztu Polski. Z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

  1. Najbliższa niedziela będzie drugą niedzielą wielkanocną, czyli Niedzielą Miłosierdzia Bożego, która rozpocznie Tydzień Miłosierdzia. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji. W związku z trwającą wojną na Ukrainie przeżywamy obecnie bardzo trudny czas niepewności, w którym może rodzić się w nas lęk o życie i o przyszłość. Ponadto jesteśmy świadkami szerzącego się zła, które zdaje się triumfować nad dobrem. Jako osoby wierzące, wiemy jednak, że zwycięstwo już się dokonało – Syn Boży umarł za nasze grzechy i pokonał zło. Każdy człowiek jednak stoi przed wyborem, którego musi dokonać osobiście, by zwrócić się do Boga, a odwrócić się od grzechu. Dlatego Bóg daje nam czas. Czas na nawrócenie – CZAS MIŁOSIERDZIA. Czas, w którym Bóg nie chce karać, ani sądzić ludzkości, ale pragnie ją uleczyć, przytulając do swego miłosiernego serca – jak wyznał św. Siostrze Faustynie Kowalskiej (Dz. 1588). Mówił do niej: Daję ludzkości ostatnią deskę ratunku – to jest ucieczkę do miłosierdzia Mojego (Dz. 998). Od wtorku codziennie będziemy odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia przygotowując się do niedzieli Miłosierdzia i prosząc o pokój dla zaatakowanej przez Rosje Ukrainy.

 

Intencje Mszy św.
pon     8.00 +Zbigniew (9)
11.00 +Władysława i Jan Kata
wt        7.00 +Zbigniew (10)
18.00 + Zofia i Piotr Tabor (18 r. śmierci Piotra)
śr        7.00 +Zbigniew (11)
18.00 + Franciszek Partyka (od Sylwii Wąsik)
czw     7.00 +Zbigniew(12)
18.00 + Franciszek Delekta (7 r. śmierci)
pt        7.00 + Zbigniew (13)
18.00 + Piotr i Zofia Tabor
sob      7.00 + Jan Kida (3 r. śmierci)
18.00 +Zbigniew (14)
niedziela, 16 kwietnia
8.00 +Franciszek i Rozalia Szczerbaty
11.00 +Franciszek i Józefa Kostyra
+Zbigniew (poza parafią)

 Powrót